NOVIM PROJEKTOM OBILJEŽILI SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 9. 10. 2020.

Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja kojeg obilježavamo 10.listopada, učenici 5.a i 6.a razreda započeli su s provedbom međunarodnog eTwinning projekta Me, Myself & I (Ja i sva moja lica). Kroz projektne aktivnosti vodit će ih razrednice Dorotea Scopich i Maja Hasija Tadić te pedagoginja Barbara Skočilić.

Projekt je nastao kako bi se ukazalo na važnost brige za mentalno zdravlje djece i mladih. Njime će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u zajednici. Cilj projekta je razvoj samopouzdanja kod učenika kroz međusobnu suradnju. Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite aktivnosti na satovima sata razrednika te će imati priliku surađivati s učenicima iz drugih škola u virtualnom okruženju. Projektne aktivnosti bit će objavljene na TwinSpace stranici projekta Me, Myself & I.

U projektu sudjeluje 190 škola iz 11 europskih zemalja - Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Finske, Italije, Slovačke, Rumunjske, Albanije i Turske.

Učenici 5.a i 6.a razreda danas su riješili početni virtualni upitnik u kojem su pokazali koliko znaju što je mentalno zdravlje te koliko prepoznaju svoje osjećaje i razgovaraju o njima. U virtualnom alatu Padlet odgovorili su na pitanja i na taj način se predstavili učenicima drugih škola koje sudjeluju u projektu. Pokušali su odgovarati na engleskom jeziku kako bi i učenici iz drugih država mogli razumjeti njihove odgovore. Učenicima se svidjelo što će na ovaj način komunicirati s učenicima iz ostalih europskih zemalja.

Veselimo se daljnjim aktivnostima i suradnji s drugim školama!