eTwinning projekt Knjigom rasti, s knjižnicom odrasti
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 24. 5. 2021.

O projektu

U školskoj knjižnici provodi se niz aktivnosti, projekata i programa. Školska knjižnica srce je svake škole.
Nizom aktivnosti učenike se potiče na čitanje i ljubav prema pisanoj riječi. Brojne su aktivnosti, radionice, projekti i programi koje provode knjižnice u svojim školama, poput: pričaonice i bajkaonice,radionice kreativnog  pisanja,izražavanje crtežom i fotografijom, obilježavanje godišnjica i važnih datuma, osmišljavanje tematskih panoa, izrada eknjiga, filmski dani, snalaženje u knjižnici, čitateljski i natjecateljski projekti i sl.
Svoja iskustva i uratke podijelit ćemo s drugim knjižnicama u Hrvatskoj.

U  projektu sudjeluju 22 škole iz Hrvatske i 1iz Turske.

Sudionici iz OŠ Ivana Zajca: 3.a i 3.b razred, učiteljice RN Valentina Borščak i Marijana Milković Donadić, školska knjižničarka Koraljka Mahulja-Pejčić.

CILJEVI

- povezivanje jezičnih djelatnosti, aktivna uporaba rječnika i temeljnoga znanja sa svrhovitim pristupom informacijama te kritičko vrednovanje i kreativna uporaba informacija radi rješavanja problema i donošenja odluka
- razvijanje komunikacijske i prezentacijske sposobnosti: stvaranje medijskih poruka i njihovo odgovorno odašiljanje, kritički odnos prema medijskim porukama
- prosuđivanje popularno kulturnih tekstova (filmova) s obzirom na književni kontekst i kontekst ostalih umjetnosti.
- razvijanje mašte i stvaralaštva
- poticanje na rad u grupi i međusobno uvažavanje
- vrednovanje rezultata