DAN DAROVITIH UČENIKA (21. ožujka 2015.)
Autor: Patrik Fabijanić, 23. 3. 2015.

U osnovnoj školi Ivana Zajca, treću godinu za redom, obilježava se Dan darovitih učenika. Kako ove godine pada u subotu, obilježili smo ga 20. ožujka kroz niz zanimljivih aktivnosti.

Uvođenjem Dana darovitih učenika želi se afirmirati spoznaja o potrebi organiziranja sustavne brige za takve pojedince u obrazovnom sustavu.

Dan je to posvećen potencijalno darovitim učenicima i važno je u sustavu prepoznati  i sustavno pratiti i  poticati darovitu, kreativnu i talentiranu djecu.

Ovogodišnji program nazvali smo „Daroviti smo mi, za igru svi“, a sastojao se od niza igara kroz koje su učenici na zabavan i kreativan način iskazali svoje znanje i potencijale.

U školskoj knjižnici održao se prvi dio programa. Učenici od 1.-8. razreda natjecali su se u šarenom kvizu znanja (pitanja iz književnosti, geogra fije, povijesti, ekologije, sporta,lijepog ponašanja i prometa), rješavanju  zagonetki,mozgalica  i rebusa.

Nakon toga igrali su igre  pamćenja Dinopamtilice  i MemoRI  te  igru sa slovima i riječima Boggle. Natjecale su se 4 skupine učenika, tj. A razredi protiv B razreda.

Cijeli program osmislile su Koraljka Mahulja-Pejčić,knjižničarka i Josipa Gračanin,ravnateljica.

Drugi dio programa odvijao se u učionici Engleskog jezika. Učenici petih i sedmih razreda  su se natjecali u slovkanju -Spelling Bee. Pobjednica petaša je Elena Bašić iz  5.a, a sedmaša Franko Mandić  iz 7.b. Program su osmislile Bojana Palijan,prof. engleskog jezika i Barbara Skočilić,pedagoginja.

Završni dio programa bilo je izlaganje učenice osmog razreda Martine Kruljac koja je predstavila svoj projekt Sunce iz matematičke perspektive. Mentorica u projektu bila je Nataša Berber Milošević,prof. fizike.

Izložbom likovnih radova predstavila se i Likovna grupa mlađih razreda koju vodi Ksenija Fak, učiteljica razredne nastave. Predstavili su radove u temperi i kolažu ne temu Čudesna šuma, More i ja  te Moji prijatelji iz čitanke.