EKSKURZIJA OSMIH RAZREDA – MEĐIMURJE (9.-11.9.2015.)
Autor: Patrik Fabijanić, 18. 9. 2015.

Devetog rujna u 7 sati  učenici 8.a i 8.b su krenuli na put u Međimurje, na ekskurziju. Činilo se kao da je rana zora jer nakon skoro 3 mjeseca odmora i ljenčarenja nismo naviknuli na putovanja. Pogotovo, ne ona ranojutarnja. U autobusu je vrijeme prošlo vrlo brzo iako smo se vozili 4 sata do Čakovca, što je i ovako bilo očekivano. U Čakovcu smo se za početak kulturno uzdigli u jednom od muzeja, a nakon toga smo imali slobodno vrijeme. Naravno, da međusobno prokomentiramo viđene stvari u muzeju.

Nakon toga smo posjetili muzej starih automobila, motora i  traktora. To je bilo zanimljivo, ali užasno zagušljivo. Nakon toga smo došli u vinsku kuću Hažić.

Najbolji dio je bio degustacija soka od jabuke i čipsa. Čips od jabuke se većinom nikom nije svidio, barem učenicima. Zatim je uslijedio preostali, najbolji dio dana: apartmani, bazeni i disco. Tu se nema šta naglasiti. Jedna od najboljih večeri.

Drugi dan nam je počeo odlično. Doručak pa bazeni. A nakon toga sportski dan. Bio je odličan jer su svi radili ono šta vole. Dečki su igrali nogomet, a mi cure, kao i obično, smo se ugnijezdile na tribine. Zatim smo išli u posjet mlinu. Vodič je bio čudnjikav, ali urnebesan, objasnio nam je sve. Čudnjikav: zato jer je čudnjikav, a urnebesan jer se derao. Također smo se vozili skelom po Muri. Nitko se nije bojao. To je bitno. Zatim smo išli na farmu jelena, koja je bila sasvim dobra. Mali jeleni su najslađi, kad narastu i nisu baš nešto.

Druga večer disca je bila večer koju ćemo svi pamtiti, naravno po dobrome. Prvu večer se nismo baš sporazumjeli sa DJ-om, ali ovu večer nas je otpočetka „kužio“. Naravno za te večeri trebamo biti zahvalni našim učiteljicama koje su nas vodile tamo.

Treći, zadnji dan. Probudili smo se s  grloboljama i hvala Bogu na onoj juhi u Varaždinu. Nakon doručka i odjave iz soba smo krenuli za Varaždin. Tamo smo vidjeli Varaždinsko groblje koje je prekrasno, iako je malo čudno to reći za mjesto gdje se nalaze mrtvi ljudi.

Grad kao grad je dosta sličan Čakovcu. I u Varaždinu smo se kulturno uzdizali u muzeju! Zatim smo išli u centar svijeta-Ludbreg. Tamo smo imali najbolju vodičkinju, moram naglasiti. Vidjeli smo dvije crkvice, malo ih je teško razlikovati. A također smo imali slobodno vrijeme. Najbolje vrijeme na svim izletima. E onda smo se vratili u našu Rijeku.

Sretni, oduševljeni i puni dojmova (ponajviše iz disca i s bazena). Imali smo četiri super učiteljice uz nas i voljeli bismo vas s nama i na sljedećoj ekskurziji, iako je nemoguće, jer ste bile i više nego fer prema nama. TRI NAJLJEPŠA OSNOVNOŠKOLSKA DANA!

Ana Pranić (8.b)