VEČER MATEMATIKE (3.12.2015.)
Autor: Patrik Fabijanić, 10. 12. 2015.

Dana 3. prosinca 2015. u našoj školi održana je Večer matematike u kojoj je sudjelovalo 118 učenika i roditelja.

Večer matematike održala se za učenike i roditelje od 2. do 8. razreda, a organizirale su je učiteljice: Marijana Milković Donadić, Valentina Borščak, Kristina Lalić, Ana Puljić, Ksenija Fak, Sanja Ban, Tina Novković Knežević i Iva Frlan Marčelja u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom.

„Naša učiteljica se jako potrudila da bi se zabavili i naučili nešto novo. Rješavali smo mnoge zabavne matematičke zadatke. Pri tome smo imali puno grickalica i sokova da bi nam bilo ugodnije. Igrajući se stekli smo i nove prijatelje te nova poznanstva. Profesorica nam je davala pečatiće za svaki riješen zadatak.

Pozvala bih vas sljedeće godine na jako zabavnu Večer matematike.„

Nataša Tatalović, 6.a

„Cilj Večeri matematike bio je kroz matematičke igre stvoriti logiku.

U učionici su bile priređene grickalice i sokovi, a na svakom stolu po jedna igra. Bile su zabavne i zanimljive, a pogotovo mi se svidjela igra s Eiffelovim tornjem. Na kraju smo svi dobili zahvalnice za sudjelovanje.

Večer matematike jako mi se svidjela i nadam se da ću i sljedeće godine biti prisutna .“

Klara Goronja, 5.a

„Ja sam bio na Večeri matematike. Najviše mi se svidjela igra sa žetonima. Sa mnom je bio dida. Rekao je da mu je bilo lijepo.“

Sven Podnar, 2.a

„Ja sam bio na Večeri matematike. Sa mnom su bili mama i tata. Najviše mi se dopala igra kad smo brojali stupce. Ovo mi je drugi put da sam na Večeri matematike. Mama i tata su rekli da je bilo fora. I ja sam rekao da je bilo fora.“

Dorian Radoslav, 2.a

Dana 3.prosinca 2015. održala se Večer matematike u OŠ Ivana Zajca. Profesorica se jako potrudila da bi se zabavili na Večeri matematike. Rješavali smo zadatke, te za svaki riješeni zadatak bi dobili pečat. U učionici smo imali puno grickalica i sokova, a zadatci su bili zanimljivi. Odlično smo se proveli i jedva čekam Večer matematike iduće godine.

Ramić Maja, 7.b