EKSKURZIJA OSMIH RAZREDA-SVETI MARTIN NA MURI 7.-9. 9. 2016.
Autor: Patrik Fabijanić, 14. 9. 2016.

Učenici 8.a i 8. b razreda proveli su tri zabavna i vesela dana u Međimurju. Ekskurzija je započela obilaskom Samobora i odličnim kremšnitama koje su im dale snage za šetnju Zagrebom i obilazak Tehničkog i Školskog muzeja.

Nakon edukativne šetnje muzejima i  vožnje autobusom  stigli su u Toplice Sveti Martin na Muri. Brzo su se smjestili u sobe i s ručnicima pod rukom krenuli na bazene. Vanjski i unutarnji bazeni s toboganima i termalnom vodom pravo su mjesto za zabavu i opuštanje. Nakon bazena slijedila je odlična večera u restoranu, a onda ples i pjesma u discu te duga, duga, duga noć.

Drugi dan razgledali su Muzej Međimurja i prošetali Čakovcem. Odvojili su vremena za sladoled i sok te se zaputili na rijeku Muru. Tamo ih je dočekao prekrasan krajolik rijeke Mure i zelenih brežuljaka. Vozili su se skelom, vidjeli stari mlin i uživali u prekrasnoj prirodi. Poslijepodne je bilo rezervirano za bazene i sportske igre, a navečer opet disco i još jedna duga, duga noć u kojoj su sklopljena i nova prijateljstva.

Treći  dan je započeo jutarnjim pakiranjem. Pozdravili su  toplice i krenuli prema Varaždinu. Vožnja je prošla u tišini jer je gotovo cijela ekipa spavala. U Varaždinu ih je stručni vodič upoznao s poviješću tog baroknog grada. Vidjeli su znamenito groblje, centar grada i Muzej grada Varaždina.  Šetnja Varaždinom je bila jako ugodna i lijepa, a završili su je u prekrasnom zelenom perivoju ispred dvorca. Ručali su i poigrali se u restoranu na Dravi, a nakon toga posjetili su i centar svijet –Ludbreg , mali grad sa zanimljivom pričom. Umorni i zadovoljni u popodnevnim satovima krenuli su  prema Rijeci.

Dojmovi sažeti u  nekoliko riječi: ODLIČNO! NEZABORAVNO! NAJBOLJE PUTOVANJE IKAD!

DOJMOVI S EKSKURZIJE

Nakon dugog i toplog ljeta konačno je došao dan kad smo krenuli na izlet u Sveti Martin na Muri. Taj dan sam jedva čekala. Polasku je prethodila detaljna priprema i spremanje. Pažljivo su spremljene stvari s dugog popisa:odjeća,kupaći kostimi,mobitel i sl. Uzbuđenje i napetost osjećala se u zraku. Sretni, što smo se vidjeli nakon ljeta, krenuli smo na izlet u pratnji dragih profesora.U malom i lijepom gradiću Samoboru kušali smo velike i ukusne kremšnite koje se jedine na svijetu jedu tople. Nakon Samobora išli smo u Zagreb. U Tehničkom muzeju smo vidjeli stare lokomotive, avione i aute. Vratili smo se vremeplovom u prošlo stoljeće. Ipak je danas ljepše i lakše putovati.U Čakovcu smo posjetili Muzej Međimurja. U njemu se nalazi oruđe za poljoprivredu, ukrašeni drveni namještaj, pećnice, kolovrati za vunu, ukrašen pribor za jelo. Život im je bio lijep, ali vrlo težak i naporan. Najzabavniji dio izleta bio  je kupanje u bazenima smještenim u prekrasnom zelenilu. Tamo smo uživali i spuštali se strmoglavo niz tobogane. Nije nas bilo strah visine i brzine kojom smo nestajali u dubinama bazena. Nakon večere je počela večernja groznica spremanja za disco. Kad smo se skockali, počeo je ples i ludilo. Naročito mi se svidjela glasna domaća glazba na koju smo se otkačili i skakali do plafona.Nakon večer srušili smo se od umora jer smo cijeli dan bili na nogama.U baroknom gradu Varaždinu smo posjetili groblje, najljepše u Europi po svom izgledu. Krase ga posebni oblici nadgrobnih spomenika i bogatstvo zelenila, cvijeća i čempresa. Muzej anđela je u Varaždinu, gradu u koji su se anđeli preselili, djeca odrasla, a ljudi zaboravili na one koji su ih čuvali. Oni spavaju i nadaju se da će ih pronaći neka dobra duša. Za uspomenu sam si kupila jednog anđela. Ako niste znali, Ludbreg je centar svijeta jer se svi europski gradovi nalaze na obodima kružnice. Ovaj izlet mi je bio prekrasan i nezaboravan. Posjetili smo prekrasna mjesta. Vidjeli smo mnogo lijepih i interesantnih stvari. Zabavljali smo se i uživali u svakom trenutku zajedničkog druženja. Svi smo bili jedna velika obitelj. Zajedno s našim odličnim profesorima vratili smo se u Rijeku.

ANA BUDIMIR BEKAN, 8.a

Slike pogledajte u rubrici FOTO GALERIJA