MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2016.
Autor: Patrik Fabijanić, 18. 10. 2016.

KNJIŽEVNI SUSRET S MOREOM BANIĆEVIĆ I PREDSTAVLJANJE KNJIGE DEMON ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Književnim susretom 5.a razreda s Moreom Banićević  obilježeno je otvaranje  Mjeseca hrvatske knjige 2016. u našoj školi. Autorica knjige Demon školske knjižnice družila s s učenicima u knjižnici, predstavila svoju knjigu i odgovarala na učenička pitanja. Poput junaka u ovom fantastičnom romanu, učenici su rješavali zagonetke, slijedili tragove,odgonetavali, pisali glagoljicom te stizali do konačnih odgovora. Iako u našoj knjižnici nisu naišli na demona i fantastična bića, zainteresirano su slušali autoricu i s veseljem će pročitati knjigu.

UČENIČKI DOJMOVI:

Rješavali smo zadatke na glagoljici i latinici. Istraživali smo.Dvije učenice našeg razreda postavljale su pitanja. Također, jednog učenika je jako zainteresirala knjiga Demon školske knjižnice te ju je za vrijeme vikenda posudio u gradskoj knjižnici. Spisateljica je draga. Rekla nam je da će uskoro izaći i drugi dio knjige. Svi su u razredu uzbuđeni zbog drugog dijela . Loren(dječak koji je posudio knjigu) je rekao da je ta knjiga njemu jako uzbudljiva. Djeca pronalaze čarobne poruke u knjigama te kreću u avanturu s demonom Skeltinom Potpiljem, strogom knjižničarkom i njezinim sinom. Nakon niza fantastičnih događaja, tajnih prolaza i izgubljene knjižnice, pronalaze izlaz, bježe i spašavaju knjižničarkinog sina. Knjižničarka se smekšala, više nije strah i trepet škole, pa su djeca mirno dolazila u knjižnicu. Spisateljica nam je pričala kako je ona voljela istraživati samo što nije imala svoju ekipu.

Volim pisati pričice i pjesme, malo mi bolje idu pjesme. Ova knjiga je zabavna te se čita u jednom dahu.Tko zna, možda i ja postanem spisateljica poput  Moree Banićević.

MATEJA ŠIMANIĆ,5.a

Naša knjižničarka me zainteresirala za knjigu Demon školske knjižnice. Knjigu sam posudio jer je zanimljiva, pustolovna i zabavna. Knjiga mi se jako svidjela jer ima smiješne likove.Zara je najpametnija cura u razredu, Zubo puno jede, Mrklja izvrće riječi, Boris je zaljubljen u Inku, a Otis je najniži dječak u grupi koji jedini ima smartphone.Složna su ekipa koja kreće u fantastičnu pustolovinu.

LOREN HORVAT,5.a