MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE I MEĐUNARODNI DAN DJETETA (16.11.2016./20.11.2016.)
Autor: Patrik Fabijanić, 25. 11. 2016.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Tolerancija podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama, a Međunarodni dan tolerancije povod je i za podsjećanje na brojne međunarodne dokumente iz područja ljudskih prava, uključujući i Deklaraciju o pravima djeteta.

Nitko na ovom svijetu nije isti pa je tolerancija nešto što bi svi ljudi, a pogotovo djeca trebali imati usađeno u svojim srcima. Odrasli, roditelji, bake i djedovi te učitelji svojim djelima i glasnim razmišljanjima imaju mogućnost naučiti djecu da različitosti obogaćuju. Uvažavanjem i učenjem o tuđim različitostima ujedno obogaćujemo i vlastito znanje.

Različitim aktivnostima, radionicama i predavanjima obilježili smo Međunarodni dan tolerancije i Međunarodni dan djeteta. Svi učenici od 1. do 8. razreda bili su uključeni u neku aktivnost koja promiče toleranciju, prijateljstvo, prihvaćanje i uvažavanje različitosti s naglaskom kako su  sva djeca različita i upravo u tome je njihova vrijednost koju treba  poštivati,prihvaćati i poticati. Učenici su upoznati i s Deklaracijom dječjih prava koja ih obvezuje na to da koriste svoja prava, ali i poštuju i ispunjavaju svoje obveze.

Kreativni rezultati  radionica i aktivnosti  izloženi su  u  razredima ( npr.  likovni i literarni radovi), a na središnjem školskom panou je kolaž najljepših radova s istaknutim porukama, simbolima i   moralnim vrijednostima koji  krase svaku osobu.

Ostale fotografije pogledajte u FOTOGALERIJI.