3.A I 3.B U VILLI RUŽIĆ (20.12.2016.)
Autor: Patrik Fabijanić, 21. 12. 2016.

Učenici trećih razreda posjetili su Villu Ružić. Tamo nas je dočekao prof. Teodor. Učio nas je o izgradnji Ville Ružić. Prvo si izradili namještaj, a onda kuću. Bili smo u salonu, holu i knjižnici. U knjižnici smo učili o knjigama na stranim jezicima i kako je Ivan Mažuranić volio zvijezde pa je čitao knjigu o svemiru kad je bio bolestan i umro. Naučili smo kako je Ivana Brlić Mažuranić dobila ime. Njezin djed je htio da se unuk zove po njemu i bude pisac, a kako se rodila djevojčica dali su joj ime Ivana. Profesor na je pokazivao razne portrete i predmete kao što su sablja Ivana Mažuranića,posuđe, čaše na kojima se sviralo. Vidjeli smo knjižicu za ples i saznali kako se u posjeti moglo ostati samo 15 minuta. Bilo mi je super i uvijek ću pamtiti posjet Villi Ružić i priče.

ANTONIO SMOLIĆ,3.b

Profesor Teodor nam je pokazivao predmete i knjige kojima su se služili Ivan Mažuranić, Ivana Brlić Mažuranić i Ivan Zajc.Pokazao nam je knjige koje je Ivana Brlić Mažuranić pisala, a prevedene su na druge jezike. Također smo vidjeli sablju Ivana Mažuranića i čašu iz koje je pio Ivan Zajc. Naučili smo da se u goste moglo doći ako su ljudi bili pozvani. Dečki su se morali lijepo i pristojno ponašati prema djevojkama. Vidjeli smo i klavir na kojem je svirao Ivan Zajc.

JOSIP BATISTA,3.b

3.a je išao u Villu Ružić, a 3.b na plažu. Ušli smo u kuću i vidjeli božićno drvce. Ispod njega bile su jaslice. Profesor Teodor nam je pričao kako se nekad živjelo. Vidjeli smo knjige Čudnovate zgode šegrta Hlapića na svim jezicima koje su pripadale Ivani Brlić Mažuranić.

LAURA CUNJAK,3.a

U Villi Ružić živjela je Ivana Brlić Mažuranić.U toj ustanovi sačuvane su prostorije i neki predmeti u odličnom stanju. Profesor Teodor živi u kući i brine se o njoj.Na početku smo vidjeli grbove raznih obitelji kao i predmete koji su pripadali obitelji Ružić Mažuranić. Vidjeli smo knjigu koju je čitao Ivan Mažuranić i fotelju u kojoj je umro Ivan Zajc.

PETRA PETELIN, 3.a