Lutkarski mjuzikl PRAVI PRIJATELJ
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 15. 12. 2017.

Učenici razredne nastave proveli su prosinačko jutro uz odličnu predstavu u izvedbi Produkcije Z  iz Splita.

Dječak Marko želi za prijatelja neku poznatu osobu. Mudra vila ga odvede u Bajkosvijet, a Darko mu pravi društvo. Putem sretnu Pinokija, Mačka u čizmama, Petra Pana i druge likove iz bajki, ali nitko ne želi Marka za prijatelja. Darko pomaže Marku, savjetuje ga, pazi na njega i štiti ga. Na povratku iz Bajkosvijeta Marko shvati da mu je zapravo Darko pravi prijatelj. Kroz niz zanimljivih situacija, praćenih veselim  songovima, djeca su prepoznala vrline pravog prijatelja kojeg treba cijeniti.

DOJMOVI UČENIKA.

„Danas smo gledali predstavu koja se zove Pravi prijatelj. U predstava se radi o dva dječaka, Marku i Darku koji su najbolji prijatelji i traže slavnoga prijatelja. Upoznali su mnoge likove iz bajki kao što su Cvilidreta, Petar Pan i Pinokio. Putovali su kroz svijet bajki i Marko je shvatio kako mu je Darko  najbolji prijatelj. U predstavi je bilo mnogo pjesama, a na kraju je došao Djed Mraz. Predstava mi se jako svidjela jer govori o prijateljstvu“.

SARA VULETIĆ,3.b

„Bio je jedan dječak Marko. On je htio imati poznatog prijatelja. Došao je Darko koji je htio pomoći Marku. Pojavila se dobra vila koja je Markovu sobu pretvorila u Bajkosvijet. Marko i Darko su pješačili da nađu Markovog najboljeg prijatelja. Naišli su na Cvilidretu, Petra Pana, Pinokija i Mačka u čizmama. Dobra vila ih je htjela uplašiti da odu  doma jer ne pripadaju u svijet bajki pa je stvorila vuka iz Crvenkapice. Marko i Darko su se prestrašili vuka i otišli kući. Tada je Marko shvatio da mu je Darko najbolji prijatelj“.

PETRA FABIJANIĆ,3.b