ŠKOLA U PRIRODI-HRVATSKO ZAGORJE-4.a i 4.b razred
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 22. 5. 2018.

Učenici 4.a i 4.b razreda Osnovne škole Ivana Zajca posjetili su Hrvatsko zagorje u pratnji učitelja u razdoblju od 16.5. do 18.5. 2018. godine.Krenuli su u 8:30 sati autobusom iz Rijeke. Posjetili su spomenik hrvatskoj himni u Zelenjaku, a poslije su vidjeli Etno selo Kumrovec i razne zanate kao npr. kovač, izrada češljeva, a od običaja kakva su  nekad bila vjenčanja. Nakon toga su išli  u Krapinu,u Muzej evolucije gdje su gledali film o životu pračovjeka.Pogledali su i film o stvaranju zvijezda, planeta i galaksija. Prošli su kroz milijune i milijune godina te pramatrali stvaranje živih bića.Različite kosti i slike bile su izložene u muzeju.

Nakon muzeja išli su u Tuheljske toplice i večerali. Nakon večere su uživali na bazenima. Drugi dan su krenuli prema Varaždinu. Prvo su obišli varaždinsko groblje, a zatim su šetali gradom i tražili anđele. Našli su spomenik Grguru Ninskom i svaki učenik je zaželio želju i dotaknuo mu palac jer kažu da će se onda želja ispuniti. U Mariji Bistrici su bili na radionici izrade licitarskih srca, a posjetili su i marijansko svetište. A kraju dana obišli su Donju i Gornju Stubicu i vidjeli spomenik Matiji Gupcu , MIG-u 21 i Rudolfu Perišinu. Nakon večere su se svi dobro zabavili u discu. Trećeg dana posjetili su dvorac Trakošćan i vidjeli detalje iz života obitelji Drašković. Autobusom su krenuli u još jedan prekrasan dvorac, Veliki Tabor. Tamo su čuli legendu o Veroniki Desinić, vidjeli sprave za mučenje i prošetali zidinama dvorca. Nakon ovog obilaska, krenuli su prema Rijeci.Najviše mi se svidio Veliki Tabor i Muzej evolucije, a u hotelu igre na bazenima i druženje u sobama. Hrana je bila ukusna i sve je bilo odlično.

NIKA ISKRA I ANTONIO SMOLIĆ.4.b