Učenici OŠ Ivana Zajca posjetili MO Škurinje u sklopu izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 13. 3. 2018.

PREUZETO SA WEB STRANICE GRADA RIJEKE-MO ŠKURINJE

Učenici petih razreda Osnovne škole Ivana Zajca posjetili su  prostorije MO Škurinje. (9. ožujka 2018.)

Posjet učenika organizirale su ravnateljica OŠ Ivana Zajca prof. Josipa Gračanin i prof. hrvatskoga jezika i dipl. knjižničarka Koraljka Mahulja – Pejčić, u sklopu izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje, koju provodi Grad Rijeka.

Učenicima i profesoricama su dobrodošlicu poželjeli domaćini  – predsjednik Vijeća MO Škurinje Jasmin Babić, ravnateljica Direkcije za mjesnu samoupravu Dragica Fadljević i tajnica MO Dragana Jurčić.
Ravnateljica Fadljević je kroz prigodnu prezentaciju upoznala učenike s najvažnijim pojmovima vezanim uz mjesni odbor  –  kako on funkcionira, što sve građani mogu ostvariti putem njega, ali i sa web stranicom Grada Rijeke – gdje mogu pronaći pojedine informacije, vezane ne samo uz MO Škurinje, već i o svim djelatnostima Grada Rijeke. Posebno se dotakla komunalne problematike i pokušala djeci približiti što se sve podrazumijeva pod komunalnom problematikom. Kroz niz fotografija ravnateljica Fadljević “prošetala” je komunalnim prioritetima, programima MO Škurinje i brojnim kulturnim, zdravstvenim, ekološkim i sportskim događanjima.
Nakon prezentacije i odgovora na pitanja koja su djeca postavljala slijedilo je ugodno druženje uz malu zakusku.