NATJEČAJ "OBOJI SVIJET BOJAMA TOLERANCIJE!"-2023.
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 27. 10. 2023.

Učenici OŠ Ivan Zajca uključili su se u 13. ciklus ovog natječaja, a u njemu sudjeluju od samog početka. Svojim kreativnim likovnim i video uradcima poslali su pozitivne i poticajne poruke djeci i odraslima. Svijet oko nas satkan je od različitih boja, a upravo to šarenilo je bogatstvo koje treba njegovati i poštivati. Važnost ljubaznosti, poštivanja i tolerancije prema  drugima  te aktivna uloga u zagovaranju ljudskih prava osnovna je misao koju prenosi ova simpatična i vesela grupa sedmaša i osmaša.

Natječaj „Oboji svijet“ prilika je da i ove godine čujemo što je za djecu i mlade uključivost, pravičnost, raznolikost i ravnopravnost, gdje je prepoznaju, a gdje je nedostaje, kako doživljaju aktualne probleme u svijetu, ali i svakodnevne izazove u vlastitim svjetovima. A, sve to kroz poticanje kreativnosti, stvaralaštva i suradnje među učenicima/ama, ali i učiteljima/cama.

Kako uz sve današnje izazove  (p)ostati dijete ili mlada osoba koja se ne boji izraziti svoje misli i osjećaje, koja i dalje vidi ljepotu u ovom svijetu te razne prekrasne boje koje nosi svatko od nas, koja ima viziju o nekom boljem sutra...

Dok svijet pogađaju razne krize i odrasli neprestano ponavljaju iste greške, djeca i mladi su ti koji nas mogu podsjetiti što je uistinu važno. Radujemo se tome da nas i ove godine inspiriraju svojim mislima, idejama i kreativnim rješenjima kako bismo zajedno dodali ovom svijetu toliko potrebne boje.

LIKOVNI RADOVI: mentorica prof. Lidija Pinterić

učenici:Tia, Gabriela,Željko i Belen,8.a

učenici:Erik,Nadja i Teodora,8.a

VIDEO: mentorica Koraljka Mahulja-Pejčić, školska knjižničarka