„I U MOJOJ ŠKOLI VUKOVAR SVIJETLI !“
Autor: Koraljka Mahulja-Pejčić, 17. 11. 2023.

Učenici sedmih i osmih razreda prisustvovali su satu Povijesti posvećenom Danu sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Danu sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Ovaj poseban sat započeo je izlaganjem prof. Nekića koji je učenike upoznao s događajima u Vukovaru, bitkama, stradavanjima i velikim herojstvom boraca koji su se borili do zadnjem trena.

Dan uoči  32.tužne obljetnice učenici osmih razreda  čitali su sedmašima Priče iz Vukovara, Siniše Glavaševića. Tia, Dora i Karlo iz 8.a čitali su Priču o gradu, Priču o djetinjstvu i Priču o vremenu te svojim suučenicima, izražajnim čitanjem, prenijeli snažne  emocije i dojmove.

Matej i Lara K. iz 8.b prezentirali su plakate koje su izradili. Na plakatima su povezali priče koje su čitali, dojmove s terenske nastave u Vukovaru te svojim izlaganjem poslali snažne poruke tolerancije, mira i prijateljstva.

Prof. Šehić je čitanjem Priče o neprijateljima zaokružila sat posvećen Danu sjećanja na žrtvu Vukovara nakon čega smo u školskom dvorištu i ispred murala vodotornja na glavnoj cesti zapalili svijeće.Program je vodila školska knjižničarka, a izložbu  učeničkih radova i plakata postavila prof. Pinterić.

Obilježavanju su se priključili i učenici ostalih razreda koji su sa svojim učiteljicama govorili o Vukovaru, o snazi, borbi i želji za slobodom te zapalili svijeće u spomen na sve žrtve Domovinskog rata.

Vukovar, to nije samo ime,

Ulice njegove svjedoče jad.

Svatko od nas ponosi se njime,

Anđela palih to je grad.

G.S.